AKIMIRKOS IR ĮSPŪDŽIAI IŠ KONFERENCIJOS “SKAITMENINIAI MOKYTOJAI: NAUJOJI KARTA IR IŠŠŪKIAI”

AKIMIRKOS IR ĮSPŪDŽIAI IŠ KONFERENCIJOS “SKAITMENINIAI MOKYTOJAI: NAUJOJI KARTA IR IŠŠŪKIAI”

2022 gruodžio 8d., Kaune, į tarptautinį renginį “SKAITMENINIAI MOKYTOJAI: NAUJOJI KARTA IR IŠŠŪKIAI” įgyti naujų žinių, pasidalinti gerąja praktika, pabendrauti prie puodelio kavos, pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis susirinko apie pusšimtis bendraminčių, besidominčių skaitmeniniu švietimu, technologijomis ir skaitmeninių kompetencijų vertinimo bei gerinimo galimybėmis.

Konferencijos metu "DigitalTutors" projekto partneriai iš Lietuvos (VšĮ "eMundus, Kėdainių profesinio rengimo centro), Ispanijos (Associació Meraki Projectes de València) ir Nyderlandų (ROC Friese Poort, Stichting Learning Hub Friesland) dalinosi pasiektais rezultatais, o svečiai, iš Kauno informacinių technologijų mokyklos ir Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto, savo gerosiomis praktikomis vystant hibridinį mokymą(si) ir kuriant jam pritaikytas technologijas.

Renginys vyko modernioje bibliotekoje - knygų tvirtovėje - ir ši vieta pasirinkta ne atsitiktinai, kadangi projektas susijęs su švietimu, ugdymu, mokytojais, o visa tai apima žinias, knygas, kokiu formatu jos bebūtų, iš kurių semiamės daug informacijos. Taip pat šioje bibliotekoje galima rasti ne tik popierinių knygų, bet ir prieiti prie elektrononinių žinių šaltinių.

Vida Drąsutė, VšĮ "eMundus" vadovė, sveikinimo kalboje pacitavo Robin Sharma knygos "Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį" dalį paaiškinančią posakį "geriau matyti puspilnį puodelį, o ne pustuštį" (48-49 psl.), kuris toliau detalizuojamas dviejų knygos veikėjų kalboje apie gyvenimo sėkmę "Visa gyvenimo sėkmė - tiek materiali, tiek dvasinė - prasideda šioje mažoje dėžutėje ant tavo pečių. Kitaip tariant, mintyse, kurios kasdien, kiekvieną valandą, kiekvieną minutę sukasi tavo smegenyse." <...> Skaitinio pabaigoje palinkėdama vertinti, pildyti ir tausoti "dėžutes ant savo pečių", formuoti teigiamas mintis ir požiūrį, bei taip pat pasidžiaugė, kad auditorijoje matanti žmones, siekiančius žinių, randančius laiko augimui, bendravimui, dalinimuisi savąja patirtimi ir praktikomis.

Digital Tutors projekto idėja kilo tada, kai pasaulį užklupo covid-19 pandemija, kitais žodžiais tariant, krizė, kuri prasidėjo nuo Kinijoje pradėjusios plisti tuo metu itin paslaptingos ir pasauliui nepatirtos ligos, kurios pasekoje pasaulis turėjo ir įveikė daug iššūkių, kurių vienas jų ugdymo proceso skaitmenizavimas. Ir čia V. Drąsutė pasidalino prieš tai minėtoje knygoje rasta įdomia mintimi, kad "Kinų hieroglifas, žymintis krizę, yra sudarytas iš dviejų smulkesių hieroglifų: žyminčio pavojų (angl. danger) ir žyminčio galimybę (angl. opportunity arba tiksliau "change point")". Tad akivaizdu, kad tie, kurie nori ir įgalina save pasinaudoti antruoju hieroglifu (žyminčiu galimybę) pasiekia daug daugiau ir gyvena prasmingiau.

Visi konferencijos pranešimai pristatė galimybes ir gerąsias praktikas ieškant sprendimų.

Projekto koordinatorė, Aurima Bajorūnienė, pristatė "DigitalTutors" projektą, apžvelgė tikslus, veiklas, rezultatus, pasidalino įspūdžiais iš projekte vykusių renginių (susitikimų, mokymų, online susitikimų) ir taip pat išryškino, kad projekto metu atrastos technologijos, patigiam nuotoliniam bendravimui rasti įrankiai, greitai apvienijo komandą ir skatino kuo daugiau dalintis savo žiniomis, atradimais, patirtimi.

Projekto partneriai detaliau pristatė kiekvieną rezultatą:

  • Skaitmeninių mokytojų vertinimo įrankį
  • Skaitmeninių mokytojų mokymo programą – Thinkific
  • Skaitmeninių priemonių platformą nuotoliniam mokymui

O svečiai pasidalino pranešimais, glaudžiai susijusiais su "DigitalTutors" projekto idėja:

"Hibridinės pamokos profesiniame mokyme" ir "Pedagogų kompetencijos naudotis įtaigiosiomis technologijomis pagal DigCompEdu"

"Robotai niekada nepakeis mokytojo - kūrybingos, bendraujančios, bendradarbiaujančios, suprantančios, besidalinančios asmenybės, tačiau jie ir skaitmeninės technologijos gali tapti mokytojų pagalbininkais. Ačiū visiems ir kiekvienam radusiam laiko pabūti kartu. " - konferenciją užbaigė V. Drąsutė.

Daugiau informacijos apie projektą ir rezultatus rasite: https://digitaltutor.eu/

Kviečiame jungtis ir dalintis informacija projekto socialiniame tinkle: @digitaltutor.eu/

Renginys organizuojamas įgyvendinant tarptautinį „Erasmus+“ programos projektą "Digital Tutors" projektą. Pagrindinis renginio organizatorius VšĮ "eMundus".