Inovatyvus mentalinių sveikatos problemų turinčių NEET jaunuolių karjeros konsultavimo ir į darbo rinką įtraukimo modelis

Inovatyvus mentalinių sveikatos problemų turinčių NEET jaunuolių karjeros konsultavimo ir į darbo rinką įtraukimo modelis

VšĮ “eMundus” komanda 2019 m. lapkričio 18-19 d. dalyvavo pirmajame Erasmus+ KA2 projekto „Inovatyvus mentalinių sveikatos problemų turinčių NEET jaunuolių karjeros konsultavimo ir į darbo rinką įtraukimo modelis“ (angl. An innovative model for career counselling services to Mental Health NEETs) (Work4Psy) susitikime Atėnuose, Graikijoje. Pirmieji partnerių susitikimai projekto įgyvendinimui ypač svarbūs planuojamiems darbams.

NEET sąvoka pasaulinėje praktikoje reiškia niekur nedirbantį ir nesimokantį jaunimą (angl. „Not in Education, Employment, or Training“). Work4Psy projektas skirtas sukurti duomenų bazę, kaip mokymosi aplinką keturioms tikslinėms projekto auditorijoms: karjeros konsultantams ir mentalinės sveikatos specialistams, kurie dirba su NEET jaunimu, neformaliems slaugytojams (t.y. NEET jaunuolių artimieji, draugai) bei patiems NEET jaunuoliams. Pastarajai daliai bus skirtas papildomas dėmesys, ne vien dėl to, kad mokamoji medžiaga jaunuoliams turi būti parengta kitaip nei savo srities specialistams (atitinkama teksto forma, daugiau vizualių aspektų, netraukiant mokslinių straipsnių ir pan.), bet ir turint omeny, kad NEET jaunuoliai turi skirtingas mentalines problemas.  

VšĮ “eMundus” - techninis partneris, atsakingas už tinklapio, e-mokymosi aplinkos sukūrimą ir kitų vizualinių ir techninių klausimų įgyvendinimą.

Projekto susitikimo metu Graikijoje partneriai pristatė savo šalių mentalinės (psichikos) sveikatos sistemas, situaciją, pagrindines problemas. Su partneriais diskutuoti projekto įgyvendinimo klausimai, techninės galimybės, terminai įgyvendinimui. Per artimiausius mėnesius bus pabaigtas projekto tinklapis ir patvirtintas logotipas, turinį rengiantys partneriai parengs literatūros apžvalgas šioje srityje savo šalyse, pasidalins turimais naudingais šaltiniais. Kaip ir kiekvieną projekto susitikimą ateityje partneriai taip pat susitiks su toje šalyje esančiais mentalinių problemų turinčiais žmonėmis, taip stengiantis išgirsti jų poreikius, kaip jiems pavyko ar kaip sekasi integruotis į darbo rinką, kas jiems padėjo ir kas jiems svarbu šiame procese.

Projekto tinklapis: http://work4psy.eu