Kvalifikacijos kėlimo kursai "Asmeninių savybių valdymas"

2010 liepos 7-8 d. VšĮ "eMundus" kartu su Trakų rajono savivaldybės biudžetine įstaiga Švietimo centru organizavo kvalifikacijos kėlimo kursus "Asmeninių savybių valdymas".

Kursų programa apima pozityvų mąstymą, streso ir konfliktų valdymą. Kadangi gyvenimo tempas greitėja, reikalavimai darbui griežtėja, vis mažiau laiko lieka persiorientavimui iš mums įprastos aplinkos į naują, šios temos tampa aktualios kiekvienam mokytojui, vadovaujančiam švietimo institucijos darbuotojui ir kiekvienam, norinčiam įveikti negatyvius veiksnius. Tad buvo kviečiami visi norintys dalyvauti, tiek mokytojai, tiek vadovai, tiek administracinis personalas.

Šį kartą kursų metu pasirinkta ir nagrinėta tema "Streso valdymas". Dirbantieji įvairiose institucijose, ypač švietimo institucijose dirbantys pedagogai,  nuolat patiria negatyvų stresą dėl užduočių gausumo ir įvairovės, kartu dėl ribotų resursų, dėl susidūrimo su skirtingais mokinių poreikiais didelėse klasėse.

 

(http://www.beautysnob.com/images2009/stress.gif)

Efektyvūs streso ir konfliktų valdymo įgūdžiai, pozityvus mąstymas padeda užkirsti kelią perdegimui ir palaikyti gerą psichologinę ir fizinę normą, efektyviai dirbti ir išlaikyti palankų psichologinį klimatą švietimo institucijose.

Kursus vedė kvalifikuoti psichologai. Dalyviai kursų metu ne tik išklausė teorinę dalį, bet ir atliko praktines užduotis, įgijo streso ir konfliktų valdymo, pozityvaus mąstymo kompetencijas. Kavos pertraukėlių metu diskutavo, dalinosi patirtimi, gerosios praktikos pavyzdžiais.