Vaikų mitybos tendencijos ugdymo įstaigose

Vaikų mitybos tendencijos ugdymo įstaigose

2017 m.  birželio 20d. įvyko teorinis ir praktinis seminaras "Vaikų mitybos tendencijos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose" apie vaikų mitybos švietimo įstaigose tendencijas, ypatumus, planuojamus pokyčius. Pabendrauta, pasidalinta patirtimi, gerąja praktika, aptarta valgiaraščių sezoniškumo klausimas. Seminaras organizuotas vykdant Erasmus+ KA2 Inovacijų kūrimo Strateginių partnerysčių projektą HealthEDU (Sveikatai palankios mitybos inovatyvaus mokymo metodologijos vystymas ir praktika ikimokykliniame ir pradiniame ugdyme).

Seminare taip pat vyko degustacija ir praktinės dirbtuvės „Tapyba lėkštėje“, kur kiekvienas dalyvis galėjo realizuoti savo idėjas, gauti patarimus kaip patraukliai bei praktiškai ir nesudėtingai patiekti maistą, kad jis būtų ne tik sveikas, skanus, bet ir akiai mielas. HealthEDU projekto seminaras, skirtas projekte dalyvaujančioms institucijoms.

HealthEDU projekto koordinatorė, Vida Drąsutė, pristatė projektą, aptariant veiklas, tai kas nuveikta ir planuojamus rezultatus. Vidmantas Vaičiulis, kuriantis projekto intelektinį produktą, pristatė tarptautinę analizę, aptardamas iššūkius ir gerąsias praktikas vaikų mitybos srityje projekto partnerių šalyse (Lietuva, Italija, Ispanija, Graikija, Bulgarija, Turkija). Maisto technologė ir mitybos specialistė Raminta Bogušienė pristatė vaikų maitinimo tendencijas, teisinius pakeitimus (įsigaliosiančius  nuo 2018-01-01). Padovanojo vaikų mitybos raštingumo didinimui skirtas knygeles „Brokoliukas“. Plačiau apie knygeles: http://sveikataipalankus.lt/brokoliukas/

Seminarą organizavo projektą koordinuojanti institucija VšĮ „eMundus“ ir oficialus projekto partneris Trakų švietimo pagalbos tarnyba bendradarbiaujant su Kauno kolegija ir VšĮ „Sveikatai palankus“.

Daugiau apie projektą ir jo veiklas: http://healthedu.emundus.eu/lt/

Projekto socialinis tinklas, kuriame dalinamasi visų dalyvaujančių šalių gerosios praktikos pavyzdžiais: https://www.facebook.com/healtheducommunity