Programavimo pagrindai pradinių klasių mokytojams

Programavimo pagrindai pradinių klasių mokytojams

Pastebima, kad jau ankstyvame amžiuje vaikai geba įsijungti norimas programas planšetėje ar kompiuteryje, be taisyklių aiškinimo gan greitai perpranta, kas reikalinga padaryti, kad vaizdai ar žaidimo lygiai keistųsi. Daugelis Europos šalių jau pradinėse klasėse skiria dėmesį, kad šie įgūdžiai būtų plėtojami ir pastebi, kad informacinių komunikacinių technologijų (IKT) taikymas gelbsti vaikų mokymosi įtraukimui, geresniam naujų temų perpratimui ir žinių įsisavinimui. Tačiau susiduriama su mokytojų kompetencijų stoka šioje srityje, laiko trūkumu atrasti ir mokytis vis naujai atsirandančių edukacinių programų.
 
"Parašyk kodą ateičiai" (angl. Code Your Future) - tarptautinis projektas, kurio siekis kelti pradinių klasių mokytojų (edukatorių) skaitmeninio raštingumo kompetencijas ir tobulinti informacinių komunikacinių technologijų (IKT) taikymo įgūdžius, suteikti robotikos ir programavimo pagrindų.
 
Projektas tęsis iki 2021 m. pavasario ir jo metu numatyti keturi robotikos ir programavimo pagrindų mokymai edukatoriams partnerių institucijose. Projekto partneriai dalinsis patirtimi apie taikomą programavimo mokymą pradinėse klasėse, aptariant sistemas, programas ir sprendimus, kuriuos jie pritaikė, iššūkius, su kuriais susiduriama, o kartu mokysis pagrindinių robotikos ir programavimo įgūdžių.
 
Pirmojo partnerių susitikimo metu Turkijoje, Kayseri mieste, 2019 m. gruodžio 4 d., buvo apspręsti svarbiausi darbai ir terminai, kurie laukia įgyvendinant šį projektą. Partnerių institucijų atstovai po kiekvienų mokymų turės padaryti pamoką ar seminarą savo institucijos bendruomenei, perteikiant įgytą patirtį tarptautiniuose mokymuose. Projekto pabaigoje bus parengtas programavimo vadovas pradinių klasių mokytojams ir tėvams, kurio pagrindą sudarys numatytų mokymų lektorių medžiaga. Projekto rezultatai bus viešinami partnerių sukurtame projekto tinklapyje.
 
Projektą įgyvendina VšĮ "eMundus" kartu su konsorciumo partneriais: Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Turkija), Mustafa Özdal Anaokulu (Turkija), Barbaros Anaokulu (Turkija),  Colegiul National de Informatica Matei Basarab (Rumunija),  Associazione Let's Keep Learning Onlus (Italy), Inercia Digital SL (Ispanija). Projektas finansuojamas iš Europos sąjungos Erasmus + programos lėšų.