Vaizdiniai pasakojimai - inovatyvus mokymo metodas, taikomas pamokose - "CAVE" projekto rezultatas

Vaizdiniai pasakojimai - inovatyvus mokymo metodas, taikomas pamokose - "CAVE" projekto rezultatas

Siekiant suteikti mokytojams pagrindinius ir ne vienoje srityje pritaikomus skaitmeninius įgūdžius, kuriuos taikant jie galėtų atnaujinti savo mokymo metodiką ir tinkamai pritaikyti e. platformų teikiamas galimybes, įgyvendinamas Erasmus+ programos KA2 paprogramės “Pasirengimo skaitmeniniam švietimui partnerystė mokyklinio ugdymo srityje” projektas „CAVE  – BENDRAVIMAS IR VAIZDINIS MOKYMAS NAMUOSE“.

Projekto partneriai Lietuvoje - Kauno mokyklos-darželio "Šviesa" mokytojai įgydami naujų žinių mokosi kurti vaizdinius pasakojimus naudojant programas animaker.com; canva.comopenshot.org siekiant perduoti mokomąjį turinį mokiniams patrauklesniu ir novatoriškesniu būdu.

Projekto youtube kanale pateikti vaizdiniai pasakojimai (animuotų kortelių pagrindu arba kaip video klipai) yra suskirstyti pagal žinių lygmenis (pagrindinis (ang. basic), pagrindinis (angl., intermediate), pažamgus (ang. advanced)) ir kiekvienas lygmuo turi mokymosi objektus (ang. learning objects (LO)).

Pagrindinio lygmens vaizdiniai pasakojimai čia galite rasti sukurtus vaizdinius mokyklinius pasakojimus (taip pat ir lietuvių kalba) šiomis temomis:

* Vizualiniai metodai pedagogikoje: Bruno Munari  (video klipas); Kas yra leksikos elementai (animuotos kortelės); Munari projektavimo metodas; Duomenų rinkimas ir analizė (video klipas);

* Projektas "Nenaudinga mašina" (video klipas); Vizualios abėcėlės sintaksė; Duomenų abėcėlė; istorijų pasakojimo apibrėžimai ir charakteristikos; istorijos temos pasirinkimas, pasakojimo struktūra; pasakojimo žanras; pagrindinis veikėjas, herojus; animacijos principai ir tipologijos ; kūrybiniai grafikos kūriniai ir kt.

Projekto puslapyje projectcave.eu visi mokytojai gali registruotis ir prasitestuoti savo skaitmenines kompetencijas. Testas yra grindžiamas Europos pedagogų skaitmeninių kompetencijų sistema „DigCompEdu“.  Lietuviškai apie šią sistemą rasite čia.

 Taip pat tinklapyje galima registruotis virtualiam pradinių klasių mokytojų mokymo kursui “Mokyklinis pasakojimas”.

Daugiau apie projektą

VšĮ "eMundus" yra projekto asocijuotas partneris, kuris prisideda prie projekto sklaidos.